Historičtí bubeníci Tambour

 O nás 

Nynější  Tambour založila část členů původně působících ve skupině historického šermu Verdikt. V létech naší působnosti Verdikt vystupoval s ukázkami obsluhy a používání historických palných zbraní. Později se Verdikt více zaměřil na bubenické doprovody. Bubnovali jsme nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Kolem roku 1999 se právě tato část členů od Verdiktu odtrhla a založila Tambour.

Specializovali jsme se pouze na bubnování-doprovody historických průvodů, šermířských vystoupení, rytířských klání, doplňování historických víkendů.

V roce 2000 se skupina rozrostla o nové členy. V dnešní době vystupujeme s 8-10 bubeníky, máme nacvičené vlastní vystoupení. Doprovázíme mnoho šermířských skupin z celé Č.R., zúčastňujeme se průvodů a rytířských turnajů.

Stáváme se nedílnou součástí historických slavností mnoha větších či menších  měst v celé  Č.R., ale také v zahraničí ( Německo, Rakousko, Lucembursko, Dánsko). Nejednou jsme vystupovali v rámci dobročinných  akcí ,také však na soukromých večírcích či firemních rautech.